Radocom Loxone gold partner
menu

Reference

Rodinný dům Praha

Při rekonstrukci tohoto domu dostal systém LOXONE příležitost se předvést. Z poloviny zůstala původní elektroinstalace, druhá polovina byla nahrazena. Většina místností má možnost řízení intenzity osvětlení. V obýváku a kuchyni jsou použity barevné LED pásky jako dekorativní osvětlení, zhruba polovinu místností v domě osvětlují Loxone stropní RGBW světla. Loxone se také stará o regulaci vytápění a automatického stínění každé místnosti. Majiteli jsme následně rozšiřovali systém o ovládání garážových vrat s varováním při zapomenutých otevřených vratech, o vstupní systém pomocí kódu a NFC i pro sousedy využívající stejnou branku a garáž. Zatím posledním rozšířením bylo ovládání a regulace vytápění sauny. Majitel si pochvaluje možnost otevřít pošťákovi z práce a zapnout si saunu už cestou domů.

Rodinný dům Koleč

Řízení celého domu pomocí systému LOXONE jsme si nejprve chtěli vyzkoušet “na vlastní  kůži”. Naše rodina se tak stala pokusnými králíky, na kterých jsme si vyzkoušeli spousty možností automatizace a řízení domu. Instalovali jsme nejprve ovládání osvětlení stávající “staré” elektroinstalace, přesné řízení vytápění v každé místnosti v domě, vyzkoušeli jsme si ovládání audiosystému v koupelně, propojení a komunikaci se zabezpečovacím systémem PARADOX, ovládání vstupních dveří a garážových vrat, ovládání tepelného čerpadla, ohřev TUV, automatické stínění, automatizaci zalévání v závislosti na předpovědi počasí, řízení tlaku vody v zavlažovacím systému pomocí frekvenčního měniče čerpadla, automatické dopouštění dorovnávací nádrže a snímání výšky hladiny, automatické zavírání a otevírání kurníku či další síťové funkce.

Tím, že jsme si systém vyzkoušeli na vlastní kůži,  jsme získali spousty cenných zkušeností. Některé nápady se ukázaly  jako nepraktické, naopak nám vyplynulo mnoho užitečných funkcí, které nám opravdu šetří čas a energie. Při prvotní instalaci se objevila překážka u naší dámské části rodiny, která zprvu odmítala jakýkoliv zásah do ovládání domu. Přicházeli jsme s  “naprosto báječnými” představami a možnostmi řízení domu, které nebyly pochopeny, některé se ukázaly jako nesprávné, jiné časem vyplynuli z praxe. Postupem času jsme ale náš dům vyladili a získali tím spousty skvělých poznatků, které dnes v reálném chodu naší rodiny rádi využíváme. Radostí pro nás bylo, když jsme onehdá přespávali v hotelu a dámskému osazenstvu chybělo automatické ovládání osvětlení, noční režim atp. Všichni jsme se shodli, že se nám v domě řízeném systémem LOXONE žije báječně.

Truhlářská firma a designové studio 23PM

V této dílně jsme dostali za úkol a následně systémem LOXONE vyřešili spínání osvětlení ve výrobní hale, automatické ovládání odsávání pilin, centrální ovládání osvětlení, automatické noční a ranní přisvícení,  napojení na zabezpečovací systém PARADOX a internetové připojení optickým kabelem.

Kavárna Zákolany

V Kavárně v Zákolanech jsme systémem LOXONE řešili ovládání podlahového topení a teploty v místnosti, osvětlení, zabezpečovací systém PARADOX, kamerový systém, internetové připojení a WiFi pokrytí.

Apartmány Praha

Majitel apartmánů měl požadavky na možnost ovládání vytápění v jednotlivých pronajímaných apartmánech pomocí aplikace. V závislosti na čase a obsazenosti má přehled nad teplotou v jednotlivých místnostech, jedním kliknutím v aplikaci nastaví pokoj do režimu zámrazy nebo ho naopak probudí do obsazeného stavu. Obsazenost pokojů lze nastavit i v kalendáři. V těchto apartmánech jsme také nainstalovali požární signalizační systém, zabezpečení pomocí systému PARADOX, kamerový systém a datovou síť pomocí koaxiálních rozvodů TV.

Rodinný dům Kněževes

V tomto domě je systémem LOXONE řízeno osvětlení ve všech místnostech. K osvětlení byla použita světla jiných výrobců, ale na většinu se nám podařilo integrovat řízení intenzity svitu. Mohli jsme tak snadno nastavit světelné scény pro jednotlivé režimy domu. V domě je nainstalováno chytré stínění v závislosti na teplotě v místnosti a svitu slunce, automatická závlaha, vstupní systém kódem, NFC a otiskem prstu, zabezpečovací systém PARADOX. Datový a TV rozvod, WiFi. Oblibu si zde našla i naše chytrá televize.

Fotogalerie našich realizací

Přejete si chytrou domácnost? Napište nám!